Достапни линкови

logo-print

Нов самоубиствен напад во Ирак, десетици загинати


Самоубиствен напад со автомобил бомба денеска бил извршен врз конвој на ирачката армија во градот Мосул на северот на земјата. Се уште не е познат точниот број на жртвите, но извештаите велат дека имало десетици загинати војници и цивили. Ова е последен во серијата напади во Ирак кои ги зголемија страхувањата за повторување на конфликтот меѓу шиитските и суитските муслимани.
XS
SM
MD
LG