Достапни линкови

logo-print

Два авиона МИГ на бродот за Северна Кореа


Панама соопшти дека на бродот кој од Куба пловел за Северна Кореа биле откриени два авиона од типот МИГ21, од советска ера и два радарски противракетни система. Претседателот на Панама Рикардо Мартинели прецизира дека на бродот не биле пронајдени експлозивни материјали. Бродот беше запрен во минатата недела, а Куба соопшти дека во него имало застарено оружје кое требало да биде поправено во Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG