Достапни линкови

logo-print

Најмалку 13 загинати во нови напади во Ирак


Најмалку 13 лица загинаа во последните напади во Ирак. Во саботата во Багдад експлодираа 12 автомобили бомби. Во тие напади загинаа 70 луѓе. Судирите меѓу сунитите и шиитите во последните неколку месеци се многу чести. Најмалку 284 лица се убиени во нападите во првите 12 денови од мулсиманскиот празник Рамазан.
XS
SM
MD
LG