Достапни линкови

logo-print

Во Русија тројца загинати во хеликоптерска несреќа


Руски официјални претстaвници соопштија дека три лица меѓу кои двајца британски туристи загинале во хеликоптерска несреќа во северниот дел на земјата. Приватниот хеликоптер се урнал на 150 километри од градот Мурманск. Двајцата британци патувале во тој регион за да присуствуваат на рибарска екпседиција заедно со нивниот преведувач.Рибарењето е една од неколкуте туристички атракции кои носат странски туристи во северна Русија.
XS
SM
MD
LG