Достапни линкови

logo-print

15 милитанти убиени во операција на пакистанската армија


Пакистански официјални претставници соопштија дека 15 милитанти биле убиени за време на воената операција во проблематичните области во северозападниот дел на земјата,Кхарматунг и Кхубер. Во операцијата биле уништени две главни бази на милитантите .Пакистанските талибанци и други милитантни групи се присутни во овие области .
XS
SM
MD
LG