Достапни линкови

logo-print

Експлозија на аеродромот во Пекинг


Во експлозија што одекна на меѓународниот аеродром во Пекинг е ранет само напаѓачот јавија кинеските медиуми. Бомбата од сопствена изработка ја активирал еден кинез во инвалидска количка. Експлозијата се случила на Терминалот 3.Засега нема информации кои биле мотивите поради кои човекот ја активирал бомбата Напаѓачот е идентификуван како Џи Џунгсинг од источната провинција Сандунг.На фотографиите кои ги објави кинеската агенција се гледа како медицинскиот персонал згрижува едно повредено лице.
XS
SM
MD
LG