Достапни линкови

logo-print

Во Москва завршува состанокот на Групата 20 најразвиени земји


Во Москва завршува дводневниот состанок на министрите за финансии на групата 20 најразвиени земји на светот. Министрите го подготвуваат септемврискиот Самит на Г – 20 ,а една од главните теми е поголемо оданочување на мултинационалните компании . Министрите за финансии ги анализираат и изгледите за евентуални поголеми турбуленции во економијата,додека трите најмоќни земји Сад,Кина и Јапонија се движат кон економско заздравување.
XS
SM
MD
LG