Достапни линкови

logo-print

Кежаровски најави штрајк со глад


протест на новинарите за ослободување на Кежаровски

протест на новинарите за ослободување на Кежаровски

Новинарот Томислав Ќежаровски најавил дека од понеделник ќе штрајкува со глад, јавуваат македонските медиуми. Информацијата за „Нова“ ја потврдила неговата сопруга Марина. Кежаровски речиси два месеци е во птритвор поради наводно објавување на име на заштитен сведок. Неговите колеги и невладините организации бараат фер судење а народниот правобранител утврдил дека на притворениот му се ускратува правото на излез на свеж воздух и на платен дневен печат.
XS
SM
MD
LG