Достапни линкови

logo-print

Деветмина осудени за тероризам во Киргистан


Судот во Бишкек осуди деветмина осомничени припадници на терористичка група. Тројца осомничени добија доживотни казни затвор за членување во терористичката организација Јашули Махди, киргистанска организација обвинета за бомбардирања во 2010 и 2011 година. Четворица обвинети добија по 23 години затвор за двајца ќе отслужуваат 22 годишни затворски казни.
XS
SM
MD
LG