Достапни линкови

logo-print

Иванов идната недела ќе се сретне со Давитковски


Претседателот Ѓорѓе Иванов идната недела ќе се сретне со професорот Давитковски кој денеска до неговиот кабинет достави оставка од местото претседател на Комисијата за случувањата во Собранието на 24 декември минатата година. Во текот на денов Иванов не може да се види со Давитковски поради, како што изјави, други обврски. „Комисијата работеше постојано, има изготвено и препораки, но навистина не знам за што станува збор“ рече шефот на државата по посетата на Сеизмолошката опсерваторија.
XS
SM
MD
LG