Достапни линкови

logo-print

Триесетина пронајдени мигранти во кумановско Лојане


Лојане

Лојане

Пет лица се приведени, а 30 - тина мигранти се пронајдени при претреси на 10 објекти, во рамките на акцијата на специјалните полициски единици денеска изутрина во кумановското село Лојане. Акцијата на специјалните полициски единици која почна околу 8.30 часот е со цел разбивање криминални групи кои криумчареле мигранти, потврдуваат од МВР.
XS
SM
MD
LG