Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Иран во посета на Ирак


Иранскиот претседател во заминување Махмуд Ахмадинејџад отпатува во официјална посета на соседен Ирак. За време на дводневната посета шефот на државата ќе се сретне со премиерот на Ирак Нири ал Малики и други претставници на иранската влада. Станува збор за втора официјална посета на Ахмадинејџад во Ирак во текот на неговите два претседателски мандати.
XS
SM
MD
LG