Достапни линкови

logo-print

Пронајдено телото на исчезнатиот лидер на узбекистанската дијаспора во Таџикистан


Властите во Таџикистан соопштија дека телото на лидерот на узбекистанската дијаспора Салим Шамсидинов било пронајдено во река во соседен Узбекистан . Шефот на подрачната единица на министерството за внатрешни работи во регионот Халтон ја потврди информацијата. Анвар Тагојмурадов рече дека телото билои пронајдено во април годинава но за сега не се знае зошто се одлагала информацијата за случајот. Шамсидинов беше пријавен за исчезнат во март годинава.
XS
SM
MD
LG