Достапни линкови

logo-print

Филе бара национален конесензус од Србија за ЕУ


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе во денешното обраќање во српскиот парламент изјави дека за успех на пристапните преговори со Европската унија се потребни голема решителност и нацинален и партиски консензус во земјата. Тој додаде дека преговорите со Брисел не смеат да останат ексклузивно право на група експерти во владата, туку во нив мора да биде вклучено и целото општество. Филе денеска ќе престојува и во Приштина.
XS
SM
MD
LG