Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан талибанците убиле осум работници


Талибанските милитанти убиле осум работници на нивниот пат кон една американска воена база во југоисточниот дел на Авганистан. Според локалните власти, работниците кои биле на возраст од 15 до 25 години биле стрелани. И за време на рамазанскиот пост, талибанците најавија дека ќе ги продолжат нападите врз странските војници и врз авганистанците кои работат за нив.
XS
SM
MD
LG