Достапни линкови

Голем пожар од синоќа беснее во реонот на местото Алепохори во близината на грчкиот главен град Атина. Во гаснењето на огнот се вклучени над сто пожарникари и неколку десетици доброволци и војници. Во исто време, во текот на ноќта противпожарните екипи успеале да го локализираат пожарот на планината Парнет.
XS
SM
MD
LG