Достапни линкови

logo-print

Навални ја подигнал потврдата за кандидатура за изборите во Русија


Опозицискиот блогер Алексеј Навални ја подигна потврдата за неговата кандидатура за градоначалник на Москва на локалните избори во септември годинава. Блогерот ја зема потврдата пред да отпатува за Киров каде се чека пресудата по основ на обвинение за затајување на данок. Дури и ако е осуден, Навални има право да учествува во градоначалничката трка, додека се поднесуваат и разгледуваат жалби по судската одлука. Навални се товари за притајување на 510.000 американски долари од компанија за дрвопреработка во 2009 година.
XS
SM
MD
LG