Достапни линкови

logo-print

Извештајот на ЕК за Македонија во октомври


Европската комисија го утврди 16 октомври како ден кога ќе биде издаден новиот извештај за напредокот на Република Македонија во европските интеграции, јави МИА. Првите предлог-верзии се направени, извештајот е отворен и ќе се дополнува и модификува до крајот на септември, пишува медиумот.
XS
SM
MD
LG