Достапни линкови

logo-print

Куќен притвор за Паско Кузман


Кривичниот суд во Скопје му одреди 30-дневен куќен притвор на директорот на Управата за културно наследство, Паско Кузман, јавуваат македонските медиуми. Тој се товари за злоупотреба на службената должност. Кузман беше уапсен утрово во рамки на акцијата „Фаланга 2“.
XS
SM
MD
LG