Достапни линкови

logo-print

Изгласан новиот изборен закон во Авганистан


Авганистанските пратеници го изгласаа новиот изборен закон, чии одредби ќе важат на следните локални избори во земјата. Указот за законското решение треба да го потпише претседателот Хамид Карзаи за легислативата да стапи на сила. Во изминатиов период беше изгласан уште еден закон со кој се регулираат одговорностите на изборните власти.
XS
SM
MD
LG