Достапни линкови

logo-print

Лукашенко во Кина


Белорускиот претседател Александар Лукашенко

Белорускиот претседател Александар Лукашенко

Белорускиот претседател Александар Лукашенко ја почнува тридневната посета на Кина до која доаѓа по покана од кинескиот претседател Си Џинпинг. Се очекува двете земји да потпишат заедничка декларација и над 20 спогодби, протоколи и договори. Кина веќе е инволвирана во низа енергетски и индустриски проекти во Белорусија.
XS
SM
MD
LG