Достапни линкови

logo-print

Отворена истрага за автобуската несреќа во Москва


Руските власти соопштија дека се идентификувани телата на 18-те жртви од тешката сообраќајна несреќа во Москва која се случи вчера. Во незгодата беа повредени уште 20 луѓе. Несреќата се случила кога патнички автобус во близина на Москва се судрил со камион. Полицијата отвори кривична истрага за несреќата.
XS
SM
MD
LG