Достапни линкови

logo-print

Бура се приближува кон Кина


Над половина милион луѓе се евакуирани од крајбрежните региони во Кина поради приближувањето на тајфун. Ветровите достигнале брзина од 118 километри на час со што населението во покраината Фујиан се пресели во внатрешноста. Над 5 илјади војници се распоредени во покраина и извршуваат хуманитарна работа.
XS
SM
MD
LG