Достапни линкови

logo-print

СДСМ ја обвинува власта за двојни аршини


Опозициската СДСМ реагира на именувањето на Миодраг Јовановиќ, поранешен градоначалник на Старо Нагоричани, за директор на Македонска пошта во Куманово, обвинувајќи ја власта за двојни аршини. Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов на прес-конференција обвини дека на Јовановиќ му се дозволува да избега од одговорноста за, како што тврди, „случајот во април минатата година кога со службен автомобил го прегазил триесетгодишниот Срѓан Лазаревиќ и побегнал од местото на настанот“. Тој додава дека не само што власта му дозволува да ја избегне одговорноста туку и го наградува за неговата послушност и лојалност кон партијата со нова функција-директор на пошта во Куманово.
XS
SM
MD
LG