Достапни линкови

logo-print

Над 20 луѓе загинаа во Багдад при експлозија на бомба


Ирачките власти соопштија дека над 20 луѓе загинаа при бомбашки напади врз сунитските џамии во Багдад. Најмалку 16 луѓе загинаа при првата експлозија во Калид бин Ал Валид џамијата. Експлозијата одекнала веднаш по вечерната молитва за време на светиот муслимански месец Рамазан. Над 2600 луѓе загинаа во изминативе 3 месеци при бомбашки напади кои зачестија со влошувањето на конфликтот.
XS
SM
MD
LG