Достапни линкови

logo-print

Автобуска несреќа во Москва, 14 загинати


Илустрација.

Илустрација.

Најмалку 14 луѓе загинаа, а 22 се повредени денеска во судир на автобус со камион во близина на Москва, соопштија руските власти. Полицијата соопшти дека несреќата се случила кога камион кој превезувал товар од чакал се судрил со автобус. Министерството за внатрешни работи соопшти дека меѓу загинатите има и дете. Руската новинска агенција РИА Новости соопшти дека автобусот од силината на ударот бил распарчен на два.
XS
SM
MD
LG