Достапни линкови

logo-print

Напад на бомбаш самоубиец во Авганистан


Еден загинал а двајца се повредени во напад на бомбаш самоубиец во главниот град на Авганистан. Шефот на полициските сили во Кабул вели дека бомбашот почнал да бега откако полицајците сакале да го претресат, по што ја детонирал експлозивната направа. За сега никој ја нема превземено одговорноста за инцидентот но од друга страна, Талибанските милитанти најавија зачестување на нападите врз безбедносните сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG