Достапни линкови

logo-print

Експлозија во Истанбул при изградба на метро линија


Силна експлозија на гасовод одекна во Истанбул за време на градежни работи за изградба на метро линија. Како што јави турската телевизија Си-Ен-Ен-Турк, во инцидентот нема повредени. Експлозијата се случила во 9:30 часот во истанбулскиот кварт Ускудар, во азискиот дел на градот. На местото на несреќата пристигнале противпожарни возила. Екипи на истанбулската компанија за транспорт на гас моментално работат на спречување на истекувањето на гас.
XS
SM
MD
LG