Достапни линкови

logo-print

Убиен командант на Слободната Армија на Сирија


Борци на опозиционата Слободна Армија на Сирија

Борци на опозиционата Слободна Армија на Сирија

Опозиционата Слободна Армија на Сирија соопшти дека бунтовничка група поврзана со Ал Каеда убила еден од нивните врвни команданти.
Станува збор за Камал Хамами, кој бил убиен во северниот приморски град Латакија од борците на Исламската држава Ирак и Левант.
Ова убиство може да ја продлабочи битката меѓу умерените бунтовници и радикалите, кои истовремено се борат и против режимот на Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG