Достапни линкови

logo-print

Спречен терористички напад во Дагестан


Полицијата во руската република Дагестан соопшти дека спречила терористички напад врз безбедносните сили во земјата. Според Националниот антитерористички комитет, две бомби со 150 килограми експлозив биле пронајдени во областа Дербент во Дагестан. Комитетот соопшти дека се планирало експлозивите да се постават на автопат во близина на полициски контролен пункт. За сега не е јасно каде точно биле пронајдени бомбите и кој ги составил.
XS
SM
MD
LG