Достапни линкови

logo-print

Детонирана бомба во близина на џамија во Пакистан


Полицијата во Пакистан соопшти дека бомба експлодирала во близина на шиитска џамија во северозападниот дел на земјата. Двајца загинале во инцидентот а најмалку тројца се повредени. Ексаплозивната направа била прикачена на мотор и за сега никој нема превземено одговорност за нападот во селото Кача Пака.
XS
SM
MD
LG