Достапни линкови

logo-print

Петнаесетмина приведени за шверц на говеда


Петнаесетмина се приведени под сомнение дека се вмешани во шверц на говеда во соседна Албанија, јавуваат македонските медиуми, додавајки дека меѓу осомничените има и припадници на полицијата. Повикувајки се на полициски извори, медиумите јавуваат дека станува збор за над 2.000 грла прошверцувани од Македонија во Албанија а во домовите на осомничените биле пронашла стотици илјади евра.
XS
SM
MD
LG