Достапни линкови

logo-print

Американско безпилотно летало слета на носач на авиони


Илустрација

Илустрација

Американски безпилотен воен авион успешно слетал на носач на авиони. Експерименталниот безпилотен авион полетал од воздушната база во Мериленд и по еден час лет, слетал на носачот на авиони Џорџ Буш. Адмирал Мет Винтер оцени дека станува за историски ден, бидејки пилотите со години се обучуваат за слетување на носачи на авиони.
XS
SM
MD
LG