Достапни линкови

logo-print

Роденденот на Далај Лама прославен со двајца повредени


Кинеската полиција во тибетскиот регион отворила оган врз монасите и останатите луѓе кои се собрале на плоштад да го одбележеат роденденот на нивниот протеран духовен лидер Далај Лама. Меѓународна организација со седиште во САД тврди дека најмалку двајца се повредени за време на инцидентот. Кинеските власти за новинската агенција Ројтерс изјавиле дека немаат инфомации дека таков инцидент се случил.
XS
SM
MD
LG