Достапни линкови

logo-print

Најмалку 13 луѓе загинаа во Канада при сообраќајна незгода


Најмалку 13 луѓе загина во канадската провиниција Квебек при сообраќајна несреќа на железничката станица. Локалната власт соопшти дека уште 50 луѓе се водат како исчезнати. Несреќата се случила вчера, кога товарен воз кој превезувал сурова нафта излетал од шините. При сударот најмалку пет автомобили експлодирале, оштетувајќи околу 30 објекти во близина.
XS
SM
MD
LG