Достапни линкови

logo-print

Спасувачи бараат ловџии на дрво во Суматра


Спасувачките екипи трагаат по петорица мажи кои бегајки од тигри се заглавени на дрво од четвртокот во национален парк на островот Суматра. Еден член на експедицијата бил изеден од тигрите откако бебе тигар се фатило во стапицата на ловците. Петорица избегале на дрво од каде бараат помош преку мобилен телефон. На спасувачите им беа потребни три дена да се пробијат до областа и се уште не можат да го најдат дрвото на кое се качени ловците.
XS
SM
MD
LG