Достапни линкови

logo-print

Протести против руски пратеници во Грузија


Десетици младински активисти во Тбилиси протестираат против присуството на руски пратеници на фудбалски натпревар во Грузија. Демонстрантите се собрани пред хотелот „Мериот“ каде престојуваат фудбалерите и дел од нивните подржувачи. Насобраните дополнително бараат објаснување за проведувањето на тројца демонстранти во неделата.
XS
SM
MD
LG