Достапни линкови

logo-print

Српските владејачки партии разговараат за реконструкција на Владата


Лидерите на трите најголеми партии во српската владина коалиција - Александар Вучиќ од Српската напредна партија (СНС), Ивица Дачиќ од Социјалистичката партија на Србија (СПС) и Млаѓан Динкиќ од Обединетите региони на Србија (УРС) попладнево ќе одржат средба посветена на реконструкција на српската Влада.
Премиерот Дачиќ изјави дека очекува денешните преговори да резултираат со квалитетни промени во работата на извршната власт, нагласувајќи дека реконструкцијата нема да биде само козметичка.
XS
SM
MD
LG