Достапни линкови

logo-print

Четворица убиени во експлозија во Ирак


Најмалку четворица загинаа во експлозија на автомобил бомба во централен Ирак. Властите соопштија дека мета на експлозијата бил камп на демонстранти на плоштадот Ал Хак во градот Самара на 95 километри северно од Багдад. Во населеното место со доминантно Сунитско население веќе една година се одржуваат анти-владини протести. Најмалку шестмина се ранети во денешниот инцидент.
XS
SM
MD
LG