Достапни линкови

logo-print

Обединетите нации бараат крај на насилството во Египет


Нави Пилај

Нави Пилај

Шефицата за човекови права при обединетите нации Нави Пилај изрази загриженост за извештаите за апсење на членови на египетското Муслиманско братство, откако војската го тргна од власт претседателот Мухамед Морси. Пилај побара „крај на насилството, на произволното затворање и избегнување илегални постапки на одмазда против партијата на Муслиманското братство“, апелирајки до сите инвовлирани страни да ги почитуваат фундаменталните човекови права.
XS
SM
MD
LG