Достапни линкови

logo-print

Двајца загинати во бомбашки напад во Авганистан


Двајца загинаа во напад на бомбаш самоубиец на фреквентен граничен премин во југот на Авганистан, покрај пакистанската граница. Шефот на полицијата во провинцијата Кандахар Абдул Разик изјави дека бомбашот ја активирал експлозивната направа на полицискиот пункт во градот Спин Блодак, откако допатувал од Пакистанскиот пограничен град Чаман. Во инцидентот загинале еден полицаец и цивил. Шестмина цивили и двајца полицајци се повредени.
XS
SM
MD
LG