Достапни линкови

logo-print

Четворица војници убиени во Пакистан


Најмалку четворица војници загинаа во напад на бомбаш самоубиец во северозападниот дел на Пакистан. Инцидентот се случил во Дата Кел во близина на авганистанската граница во Северен Вазиристан. Најмалку тројца припадници на армијата се повредени во нападот, кој се случи непосредно по напад на американско беспилотно летало во кој беа убиени 17 милитанти. Регионот е под контрола на авганистанските талибанци.
XS
SM
MD
LG