Достапни линкови

logo-print

Премиерот на Пакистан во лов по кинески инвестиции


Новоизбраниот премиер на Пакистан Наваз Шариф се цели кон обезбедување на подршка за големи инфраструктурни проекти за време на првата официјална посета на Кина. Шариф ќе се сретне со кинескиот претседател Кси Џинпинг и ќе одржи одделни средби со претставници на државните енергетски и финансиски компании. За време на четиридневната посета пакистанскиот премиер ќе се фокусира на привлекување на кинески инвестиции.
XS
SM
MD
LG