Достапни линкови

logo-print

Албанија може во декември да добие статус на кандидат за ЕУ


Еди Рама

Еди Рама

Албанија има шанси во декември да добие статус на земја-кандидат за членство во Европската унија, изјави шефот на Мисијата на ЕУ во Тирана, Еторе Секи.
Тој по средбата со кандидатот за нов премиер на Албанија, Еди Рама, изјави дека за тоа е неопходно да се спроведат реформи, а тоа е главното очекување од новата влада.
XS
SM
MD
LG