Достапни линкови

logo-print

Експлозија близу ресторан на Мекдоналдс во Русија


Едно лице е повредено во експлозија пред ресторанот „Мекдоналдс“ во Санкт Петерсбург. Експлозивната направа била сокриена во пакет кој повредениот го подигнал на главната улица. Човекот ја изгубил раката во експлозијата. Станува збор за второ бомбардирање чија цел е ресторан на американскиот синџир за брза храна. Во 2007 година десет лица загинаа во експлозија во „Мекдоналдс“ а бомбашот беше осуден на 15 години затвор.
XS
SM
MD
LG