Достапни линкови

logo-print

Франција бара одлагање на преговорите за трговија со САД


Франција побара одлагање на преговорите за трговија со Соединетите американски држави, во услови на тензии поради наводно американско следење на европските комуникации. Портпаролот на француската влада Нажа Белкацем рече дека со одлагањето би се избегнало било каква контроверзија. Таа додаде дека со одлагањето, на САД би им се дало време да ги достават документите за наводното шпионирање.
XS
SM
MD
LG