Достапни линкови

logo-print

Умаров повикува на напади во Русија


Доку Умаров

Доку Умаров

Лидерот на исламистичките бунтовници во сверен Кавказ Доку Умаров, ги повика џихадистите да ги зголемат нападите врз повеќе цели во Русија, меѓу кои и Олимписките игри во Сочи во наредната година. Во видеото, постирано на еден интернет портал, Умаров прогласува дека го укинува мораториумот за терористички акции во Русија, бидејки, според него, Кремљ ја сметал нивната добра волја за слабост.
XS
SM
MD
LG