Достапни линкови

logo-print

Почна судењето на осомничени за тероризам во Азербејџан


Започна судењето против 29 лица обвинети за планирање терористички напади и атентат на претседателот Илхам Алијев за време на минатогодишниот Евросонг во Баку. На прелиминарното сослушување судот ги потврди индентитетите на осомничените. Се очекува судењето да продолжи идната недела. Лани повеќе од 40 осомничени беа приведени под сомнение за организирање на терористички настан за време на фестивалот.
XS
SM
MD
LG