Достапни линкови

logo-print

Хрватските пратеници за прв пат на сесија на Европскиот Парламент


Дванаесет хрватски политичари, кои претставуваат различни партии од својата земја, вчера за прв пат учествуваа на седница на Европскиот парламент во Стразбур во рамките на летната сесија на парламентот.
Со прифаќањето на Хрватска бројот на европратениците се зголеми на 766 лица.
XS
SM
MD
LG