Достапни линкови

logo-print

Деветнаесет пожарникари го изгубија животот во пожар во Аризона


Деветнаесет пожарникари загинаа при справувањето со големиот пожар во Јарнел, околу 130 северозападно од Феникс, во американската држава Аризона. Како што се јавува пожарот зафатил 800 хектари земја и биле евакуирани луѓе од 50 - тина домови.
Пожарот избувнал во петокот при многу температури и ветровити услови.
XS
SM
MD
LG